Az olimpiai láng meggyújtásával kezdődött el az Országos Speciális Olimpia, ahol több, mint 200 fogyatékkal élő személy mutatta meg tehetségét a különböző sportágakban.
Az új városközpontban startolt az a speciális olimpia, amelyen értelmi fogyatékos fiatalok vetélkednek. A versenyzők rendfenntartók kíséretében kocogták körbe a központot, és bár sok járókelő nem tudta mire vélni a látványt, sokaknak felkeltette az érdeklődését a megmozdulás. A „remény lángja" által vezérelt olimpiai menet a Német Líceum felé tartott, hogy ünnepélyesen is megnyissák a rendezvényt. A szűk négy nap alatt futballban, kosárlabdában, illetve atlétikai gyakorlatokban remekelnek a fogyatékkal élő gyerekek.
Romániai Speciális Olimpiai Alapítvány vezetői szerint a versenynek egyik fontos célja az, hogy az emberekben tudatosítsa, hogy egy sérült személy is kiemelkedő eredményeket érhet el. A fogyatékosok szocializálásában is nagy szerepe van a Romániában 2003-ban elkezdett bajnokság sorozatnak, hiszen a gyerekek itt megmutathatják, hogy ők is ugyanolyan jó képességekkel rendelkeznek, mint az egészséges sportolók. Az Országos Speciális Olimpián 250 versenyző vesz részt az ország különböző részeiről. Bár az ünnepélyes megnyitóra szombaton délután került sor, a délelőtt folyamán különböző sportokban jeleskedtek az olimpikonok. Az atlétika versenyeket, a futball, valamint a kosármeccseket a Traian Vuia Technikai Kollégium, illetve a Német Líceum sporttermében tartották.
Szombaton útnak indult a remény lángja
Vasárnap a sport mellett fórumokra is sor került, ahol a fogyatékkal élők családtagjai egymással és szakemberekkel találkozhattak, beszélgethettek. Megoszthatták egymással tapasztalataikat annak érdekében, hogy a gyerekek minél jobban beilleszkedhessenek a társadalomba.
Vasárnap nemcsak a sportolás fárasztja ki a versenyzőket: a program lejárta után ugyanis bulira is sor kerül.
Hétfőn folytatódnak a megmérettetések, és bár ez a rendezvény zárónapja, talán ez tartogatja a legtöbb izgalmat az olimpikonok számára. Reggel ugyanis elkezdődnek a foci és kosár döntők. A meccsek után az Országos Speciális Olimpia záróakkordjaként átadják a jól megérdemelt díjakat.
A szervezők szerint azzal, hogy nagyszámú közönség előtt mutatkozhattak meg azt eredményezi, hogy ugyanúgy érzik magukat, mint bármelyik egészséges gyerek. Ezen a versenyen mindenki győztesként kerül ki. Mindenki kitüntetésben részesül, hiszen ezzel is motiválni szeretnék őket arra, hogy továbbra is ugyanolyan odaadással és kitartással sportoljanak, mint ahogyan ezt az olimpián is tették.